טיפים מעצבים: בדיוק איך להשיג ספה, חלק שני

עורכת סגנון עוזרת ג’ניפר קופר חולקת המלצות מקצועיות על קנייה לספות.

עכשיו לאחר שקיבלת החלטה איזה סגנון ספה אתה רוצה, הגיע הזמן להאמין באיכות. בדיוק איך נוצרת ספה משפיעה ישירות על אריכות החיים שלה. אם אתה מבקש להשקיע בספה שיש לה כוח להישאר, הנה כמה דברים מכריעים להאמין עליהם, או לבקש מאיש מכירות מנוסה לעבור איתך:

המסגרת: לספות האיכותיות ביותר יש מסגרות העשויות מעץ קשה מיובש כבשן, כמו מייפל, אלון או אפר. ייבוש כבשן נמנע מעץ מלהתפתל או מפצח, כמו גם חלק הכרחי ממסגרת חזקה. (גם אתה יכול לשאול על הנגרות של מסגרת עץ קשה; המפרקים חייבים להיות דבורים כפולים כמו גם חסומים פינה, דפוקים כמו גם דבוקים). מסגרות ספה אחרות יכולות להיות מיוצרות מעץ רך, לוח חלקיקים, פלסטיק או מתכת, אולם אלה יכולים לעוות או להיסדק. הסחר הוא תג עלות נמוך יותר.

הרגליים: רגליה של ספות באיכות גבוהה הן בדרך כלל חלק מהמסגרת, ותורמות ליציבות הספה, אולם זה גם אופייני לראות רק את הרגליים האחוריות הכלולות במסגרת, כאשר הרגליים הקדמיות דליקות. במקרים אחרים, כל ארבע הרגליים נדלקות, שעשויות להיות מועילות אם אתה צריך להשיג את הספה שלך עם שטח הדוק.

המעיינות: ספות מהשורה הראשונה מתפקדות בדרך כלל סלילי “שמונה כיוונים”. זה מצביע על כך שסלילים מחוברים מקדמת המושב לגב, בצד לצד, כמו גם באלכסון – שמונה פעמים ביד. אפשרויות פחות יקרות כוללות ירידה ביחידות הסליל, מערכת “קפיץ רציני” (כאשר מעיינות מקלידים צורות “S” קבועות מקדימה לאחור) וכן חגורה של פוליפרופילן (שם רצועות חומרי חגורת בטיחות נמשכות מלפנים לאחור). המכריע עם מערכות קפיץ רזות או חגורה של פוליפרופילן הוא מרווח: המרחק בין קפיצים או רצועות חייב להיות לא הרבה יותר משני סנטימטרים למשטח תומך באופן שווה.

כריות: כריות מורכבות בדרך כלל מבסיסי קצף עטופים בחומר פוליאסטר שנקרא “דקרון”, שמוסיף לופט כמו גם מוודא שהכרית מכסה בצורה חזק. אפשרויות מילוי אחרות כוללות קצף מטה או עטוף למטה (מעטפת המטה המציגה את הקצף חייבת להיות “מנותבת” כך שהמטה יישאר מפוזר באופן שווה). בין אם דקרון או עטוף למטה, המכריע לכרית קצף את צפיפותו. אתה רוצה שקצף “בצפיפות גבוהה” ימזער את ההשפלה כמו גם השקוע, 1.8 פאונד או הרבה יותר לכל רגל מעוקב, או קצף “נוחות גבוהה”, 2.5 פאונד או הרבה יותר לכל רגל מעוקב. טיפ מהיר: לצפיפות הקצף אין סוג של סוג של מוצקות בפועל. לספקים מסוימים יהיו אפשרויות לקצף מוצק או רך יותר עם צפיפות בדיוק בדיוק של צפיפות – הקפד לשאול.

מקור: ייתכן שתרצה לשאול אם ספה מיוצרת בצפון אמריקה או מעבר לים, מכיוון שזה יכול להיות היבט מספר מבחינת האיכות. זה גם מצוין לתמוך בייצור צפון אמריקה.

הריפודים: המון ספות מוצעות לקנות במגוון חומרים כמו גם בצבעים, אז אל תתנו לריפוד של ספה של אולם תצוגה להסיח את דעתכם מהצורה או הסגנון המצוינים שלה. דברים שכדאי לזכור? כותנה כמו גם פשתן הם חומרים טבעיים מקסימים, אולם יכולים להוליד או להימתח לאורך זמן. חומר עבה יותר נלחם במתיחה, ואילו אריגה הדוקה יותר מפחיתה את האפשרות של חוטים (חשוב אם יש לכם חיות מחמד). סיבי הפוליאסטר של ימינו עמידים ביותר, כמו גם יכולים לדמות את המראה של סיב טבעי.

לא משנה מה תעשו, התמקדו בעמידות הבד. שיטה מצוינת לבדיקה היא על ידי ניסיון למצוא את “ספירת הכפול” שלה. מספר זה מגלה בשיטת Wyzenbeek, בדיקת שחיקה המנהלת את יכולת הבד לעמוד בפני שחיקת השטח משפשוף. 15,000 קרצופים עמידים ביותר, בעוד 30,000 נחשבים על עמידות (אסור להשתמש בכל דבר מתחת ל -15,000 כריפוד).

עור הוא גם אפשרות מצוינת. ישנם המון סוגים שונים כמו גם רמות באיכות גבוהה, לכן הקפידו לגלות בדיוק איך זה ילבש – חלקם עמידים בפני שריטות, בעוד שאחרים די בקלות, ומספקים לכם מראה שונה במיוחד לאורך זמן.

אמנם רעיונות אלה עשויים לרעש טכני, אך הם יסייעו לכם לגלות ספה שתהיה איתך עוד שנים רבות.

לקבלת טיפים רבים יותר, ראו חלק ראשון וחלק שלישי בסדרה זו.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *