Plex 9 Media Center מנדנד את עולמנו

ואילו העדכונים ל- Plex האטו במהלך 2010, המפתחים לא הסתובבו. נהפוך הוא – הם מתרחקים, הכניסו לילות מאוחרים באזורי הזמן בעולם מהוואי, צפון אמריקה, אירופה וניו זילנד. הסיבה? קוד פרויקט בשם ‘אלכסנדריה’, שכתוב מחדש של הספרייה שנמצאת בלב המערכת ומבטיחה לקחת את מרכז המדיה Plex לשלב הבא.

ספרייה אחת לשלוט בכולם – צוות Plex הוא חבורה סרוגה ומוטיבציה בהובלת אלן פיינגולד. הם עובדים קשה כדי להוסיף ללא הרף תכונות למרכז המדיה, תוך שמירה על האתוס ‘זה פשוט עובד’ של ה- Mac. אנו זוכים להיות הבלוג הראשון שהוזמן לקודש הפנימי במהלך תהליך הפיתוח במהלך החודשים האחרונים. לקחנו את כל המהדורות של אלפא לנסיעת מבחן, דרך הגרסה שתהפוך לשחרור הציבורי הראשון של Plex 9 בהמשך השבוע. חלק מהתכונות החדשות שהיא מוסיפה יביאו את Plex לקו עם מרכזי מדיה אחרים-לדוגמה, דגלי מדיה ליחס רוחב-רוחב, קודק, רזולוציה, קצב מסגרת ופורמט שמע וכו ‘זמינים כעת לעורות. אך ללא ספק השינוי המרגש ביותר בספריית Plex הוא המעבר שלו להפוך ליישום נפרד ועצמאי.

אז מה היתרונות של פיצולו מהאפליקציה הראשית כזו? ובכן, לספריה ריכוזית יחידה יש ​​את היכולת להאכיל את כל מכונות ה- Plex ברשת שלך. אתה כבר לא צריך לנהל ספרייה עבור כל מחשב דיסקרטי, או להתמודד עם ממשק 10 הרגל-מה שלא מתאים היטב להרבה ממשימות ההתקנה. יש להוסיף סרטים חדשים, טלוויזיה, מוסיקה ותמונות רק פעם אחת ליישום. מכיוון שהקצה הקדמי של Plex משקף ייצוג בזמן אמת של מה שנמצא באפליקציית הספרייה, התוספות החדשות יופיעו מייד בכל מכונות ה- Plex ב- LAN שלך ללא כל התערבות מהמשתמשים. הפרדה זו גם מאפשרת לך לעבוד על אפליקציית הספרייה הקצה האחורית בזמן שאנשים ממשיכים לצפות בתקשורת ברחבי הבית ללא הפרעה.

מאפיין שימושי נוסף של מערכת ריכוזית מאפשר לך להתחיל לצפות בפרק של תוכנית טלוויזיה אומר בסלון, ואז אחר כך לעבור לחדר השינה ולהמשיך לצפות בו שם, כשפלקס זוכר בדיוק איפה הפסקת.

סוכן מיוחד Plex – לפני אלכסנדריה, נראה כי מצב הספרייה מבלבל כמה משתמשים והם בחרו במקום למצב הקובץ הבסיסי. עם המערכת החדשה מצב הקובץ אינו נדרש עוד ופריט התפריט ‘הוסף מקור’ שבלבל כל כך הרבה משתמשים חדשים הלך. אתה פשוט מכוון את הסרטים לסרטים, לטלוויזיה ולמוזיקה שלך על ההתקנה עם הליך הגדרה מודרך פשוט ואינטואיטיבי.

נתוני הגרפיקה והמטא המגרדים ממקורות כמו ה- IMDB הם שהופכים את הספרייה לכל כך שימושית וכל כך יפה להסתכל עליהם. עם זאת, עד כה, עדכון הספרייה היה מכה במקצת או מיס פרשה. התכונה ‘Update Update On Startup’ האוטומטית ב- Plex 8 לא הייתה אמינה ואפילו עדכון ידני של הספרייה שלך לא תמיד היה הפלגה רגילה. אם ה- TVDB היה למטה כאשר הוספת מופעים חדשים למשל, הם לא היו מופיעים בספריה שלך. גרוע יותר מכך שהם עדיין לא היו מופיעים ברגע שה- TVDB שוב היה קם מבלי שתצטרך לרענן ידנית את כל הסדרה.

הזן את ‘סוכנים’ של Plex. הרעיון של מגרד גולמי גורש על ידי ה- Plex Devs ובמקום זאת הוחלף בפתרון סריקה רב-שלבי אלגנטי חדש. מאפשר לקחת סרטים כדוגמה. אתה יכול לבחור את ה- IMDB כמקור העיקרי שלך לנתוני מטא ויצירות אמנות עבור אוסף הסרטים שלך, אך בנוסף אתה יכול לערום סוכנים גם מספקי מידע אחרים – במקרה זה תרצה להוסיף את MoviePosterDB, ThemoviedB למשל.

גש למנהל המדיה Plex משורת התפריט

מנהל המדיה Plex סורק את המדיה שלך, מנתח אותה ואז תואם את נתוני המטא שלו מהסוכנים. חלק מהתהליכים הללו אף פועלים במקביל, ומוסיפים למהירות וליעילות של כל מערך הספרייה (כמו תמיד, לתוצאה הטובה ביותר, עדיין עליכם לקבל את הקבצים שלכם ומוחזקים במבנה המומלץ). כל זה מתבצע בממשק משתמש יפהפה עם אפקטים באמצעות אנימציות ליבה והודעות נהמה. יתכן שתרצה להגדיר את הספרייה שלך שוב רק כדי לראות אותה עושה את הדבר שלה!

הוסף סוכני מטא מרובים ובחר בהזמנה שהם נערמים

בנוסף, סוכנים נהנים מאותה טכנולוגיית תאריך-עד-תאריך המשמשת את תוספי ה- Plex. שינויים שנעשו ב- IMDB (לדוגמה), ששימשו לשבור מגרדים, יהיו כעת פחות סיכוי להרגיז סריקות מכיוון שניתן לבצע תיקונים במהירות ו- Plex יעדכן את עצמו באופן אוטומטי, במקום שתצטרך לסמוך על המשתמש להתקנת תיקון. צוות ה- Plex הפך את זה לטריוויאלי ליצור סוכנים חדשים והם מצפים שהקהילה תגיע במהירות למגוון עצום מהם, ותושך נתוני מטא מכל רחבי הרשת. אז אם יש לך עניין במנגה למשל ותכיר אתר שהוא מקור נהדר לנתוני מטא עבורו אז אתה יכול ליצורסוכן ופרסם אותו.

Plex 9 – מסתכל על הספרייה

הספרייה משקפת שינויים חיים במערכת הקבצים שלך. זרוק סרט חדש לתיקיה בשרת שלך וכמה שניות אחר כך הוא מופיע ב- Plex של כולם. כמו כן, קובץ שנמחק פשוט ייעלם מבחירה של הצופה. תוספת עיקרית נוספת היא היכולת לסובב את הספרייה שלך מבלי לאבד את הסטטוס הנצפה, גם זמני קורות חיים וכו ‘. כל השיפור הללו, בשילוב עם ההיבט ‘יתירות’ של המערכת הרב-סוכנים פירושו שקבצים יתומים, חסרים אמנות כיסוי או נתוני מטא הם כולם עכשיו דברים של פעם-זמנים טובים!

מאפשר לקחת דוגמה נפוצה נוספת – סרטים ביתיים. בעבר היו אלה האחות החורגת המכוערת בספריה שלך, חסרה כל אמנות כיסוי או תיאור. עכשיו יהיה קל להוסיף נתוני מטא משלך לסרטים ביתיים ממש באלכסנדריה. הרעיון אפילו מתרחב לתוספי Plex לשירותים מקוונים. תאר לעצמך סרטי Hulu ו- Vimeo Sthorts עם תגי מדיה ונתוני מטא, בדיוק כמו כל קובץ וידיאו מאוחסן מקומי.

עד כה היו ערכים קבועים בתפריט הבית של Plex לסרטים וטלוויזיה – עכשיו אתה יכול לשנות, למחוק או להוסיף לאלה כרצונך. אולי אתה רוצה קטע אנימה או אחד לסרטוני הספורט שלך? קַל. בנוסף אם יש לך ספריות מרובות אז כל רשומה מציגה את שם מכונת המקור שמעליו. אתה יכול לשנות זאת בהעדפות כדי לקרוא כל מה שתרצה או להשאיר אותו לברירת מחדל לשם המכונה.

מכונות לקוח נוספות סביב הבית שלך כבר לא דורשות רכיבה על מניות באופן מקומי. שרת Plex Media מתקשר עם אפליקציית Plex הראשית, וזרמים מעל HTTP. זה גם חכם מספיק כדי לבחור את המסלול המהיר ביותר אם במקרה יש לך את הכוננים המותקנים גם במכונת הלקוח באמצעות התכונה ‘ניתוב מדיה אופטימלי’. כמו תמיד, כאשר ישנם אזורים מרובים וסרטון HD המעורבים, תרצו להריץ אתרנט של ג’יגה -בייט קווי כדי להימנע מכל סוגיות ביצועים ב- LAN שלכם. ואם כבר מדברים על חומרה זוכרים ש- Plex תומך כעת בהאצת GPU, ומעניק לך את כל הטוב של 1080p מבלי שהמעבד שלך אפילו ישבור זיעה.

אוספים – תכונה מגניבה נוספת המגיעה באלכסנדריה היא אוספים. רוצה לקבל את כל סרטי ג’יימס בונד שלך במקום אחד? 007 ‘אוסף’ יציג בפניך סמל ספרייה יחיד לגישה אליהם. מעניין שהם יכולים גם להיות רגישים בזמן, כך למשל אתה יכול להגדיר ‘רשימה חכמה’ לסרטים מדורגים של 18/R המופיעים רק בספריה בין שעות מסוימות בכל יום.

הארכיטקטורה של המערכת מאפשרת גם שיפורים רבים אחרים בעתיד. המבנים כבר קיימים לתמיכה בחשבונות / פרופילים מרובים של לקוחות, ומאפשרים לך להתחבר שבה רק תת -קבוצה של סרטים תופיע, זה יכול להיות שימושי כדי להגביל את מה שילדים יכולים לגשת לחדרי השינה שלהם למשל.

גם שיפורים קטנים אחרים ותשומת הלב לפרטים הקטנים ניכרים. אם יש לך שני מקרים של אותו סרט (נניח גרסת SD ו- HD) הם יכולים להופיע בספריית Plex כסמל יחיד. בחירת הסרט תציג בפניכם תפריט משנה שממנו ניתן לבחור את הגרסה שברצונכם לצפות.

העתיד – אתגרים עומדים לפני Plex, לא פחות למצוא פלטפורמת חומרה זולה יותר מאשר Mac Mini, כדי להתחרות ב- XBMC בשידור חי ברשתות המבוססות על 200 ליש”ט. אולי השמועה על השמועה בסכום של 99 דולר Apple TV יהיה רק ​​הכרטיס אם הוא באמת יוכרז בהמשך השבוע? אפילו במחיר כפול זה יהיה קפיצת מדרגה משמעותית להוספת אזורי פלקס מרובים ברחבי הבית.

כפי ש- Plex התפתח במהלך השנים האחרונות, הוא שמר על הטוב ביותר משורשי ה- XBMC שלו ועבר לשילוב הדוק עוד יותר ב- Mac. עכשיו עם Plex 9 הוא הוסיף תכונות שמסמנות אותה מלבד כל מרכז מדיה אחר שם בחוץ. צוות ה- Plex אומר שהעבודה שהם מכניסים כעת היא להניח את היסודות לדברים מרגשים עוד יותר בעתיד – ואנחנו לא יכולים לחכות לראות מה יש להם אחר כך.

דבר אחד שהכה אותנו בצפייה בפיתוח Plex 9 במהלך 2010 הוא המחויבות העצומה בזמן ובמאמץ שנכנס לפרויקט בגודל כזה. חבר’ה כמו אלן, ג’יימס, סקוט, קייס, ראיין וג’יי (פלוס רבים אחרים) מקדישים בעצם כל רגע ערות רזרבי לקידוד, לעצב או סתם חושבים כיצד להפוך את התוכנה לטובה עוד יותר. אז אם כמונו, אתה משתמש ונהנה מפלקס כל יום, מדוע לא ללחוץ על כפתור התרומה הזה ולקנות לחבר’ה האלה בירה!

כמו בכל מהדורות ה- Plex, המספרים המוזרים הם ‘קצה דימום’ בונה, כך שאם אתה מחפש יציב, היצמד עם הגרסה האחרונה המסופקת האחרונה (כרגע V0.8). אבל עבור כל הדברים החדשים המלהיבים המריצים (אל תלך) לאתר www.plexapp.com ותפוס את המהדורה האחרונה של Plex ברגע זה.

PlexApp.com: פורומים של Plex: הראיון שלנו עם Plex Dev Elan Feingold: Mac Mini

Plex 9 – מסתכל על ההפעלה

* שים לב שלמרות שתראה את רוב מה שדיברנו עליו כאן, חלק מהתכונות הללו עשויות שלא להפוך את זה לבניית הציבור הראשונית.

רוצה יותר? -עקוב אחרינו בטוויטר, כמונו בפייסבוק, או הירשם לעדכון ה- RSS שלנו. אתה יכול אפילו להעביר את סיפורי החדשות האלה באמצעות דואר אלקטרוני, היישר לתיבת הדואר הנכנס שלך כל יום

שתף זאת:
פייסבוק
טוויטר
Reddit
לינקדאין
פינטרסט
אימייל
יותר

WhatsApp
הדפס

סקייפ
טאמבלר

מִברָק
כִּיס

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *