איך לשכור קבלן

למה לטרוח?

קבלן כללי הוא כמו הקווטרבק של צוות רנו: מישהו שמתכנן ומבצע את כל הצעדים הנדרשים לשיפורי בית. הקשרים של הקבלן לאנשי מסחר מצביעים על כך שלא תצטרך למצוא קוטל גבס ואז לחכות שהוא יראה – הקבלן מארגן כל שלב.

איפה להסתכל

שכנים וחברים: קבל שמות מאנשים שאתה סומך עליהם. עם זאת, זכור כי שיפוץ המתמחה בחדרי אמבטיה עשוי להיות לא אידיאלי אם אתה חופר מרתף.
יתרונות, חנויות ועמותות: התקשרו לאיגוד בוני הבית, מעצבים, אדריכלים, עסקאות או מרכז בניין מהימן. לחלופין, התבונן במדריך המקור של מגזיני העיצוב.

מה לחפש

חברות תקפה: שיפוץ שהצטרף לאיגוד בונים צריך לדבוק בסטנדרטים של חינוך והתנהלות.
ביטוח מקיף: וודא שהקבלן מבוטח במקרה של תאונה, והוא קשור במקרה של נזק לביתך. הודע לחברת הביטוח שלך לוודא שאתה מכוסה במקרה של פציעה או נזק.
חוזה שלם: טוב מפרט את לוח הזמנים לתשלומים ואת החומרים שישמשו (למידע נוסף, בקר באתר www.renomark.ca).

שאלות לשאול

שאל את הקבלן: כמה הרבה רנווס הוא/היא השלים את זה כמו זה שאתה עושה? מה האחריות שלו? האם הוא יקבל את ההיתרים הנדרשים (בדיקות מצביעות על כך שעבודתך תעמוד בדרישות קוד הבנייה)? קבל הפניות: לקבלנים טובים יהיו 10 עד 20. לאחר מכן, בדוק אותם (www.hiredacontractor.com מפרט שאלות שיש לשאול).
שאלו את עצמכם: האם הקבלן היה מהיר וניתן להציג (אם לא, האם הוא יקבל עבודה מרושלת ממסחר)? האם הוא הראה תיק? האם היה לו קל לדבר איתו? הכושר הוא קריטי: תשתף פעולה עם אדם זה במשך שבועות או חודשים.

מה תשלם

עלות פלוס: אתה משלם עבור עבודה וחומרים בתוספת סימון הקבלן של כ 22- אחוזים. צפו לשלם הרבה יותר עבור עבודה הדורשת עסקאות מורשות (כגון אינסטלטור או חשמלאי) לעומת עובדים כלליים.
עמלה קבועה: הצעת המחיר של הקבלן משלבת קצבאות לעבודה וחומרים מסוימים. תשלם תוספת רק אם תבקש הרבה יותר עבודה או שדרוגים.
לעכב חלק: מסכים למקדמה צנועה ואז לפנות לוח זמנים לשאר. בעלי בתים רשאים לעכב 10 אחוזים מהעלות במשך 45 יום לאחר סיום, במקרה שהקבלן לא יצליח לשלם לספקים.

תודה לבוב רסמוס, נשיא RJR Construction בוונקובר, וסינתיה מלג’ריו, מנהלת התקשורת של איגוד התעשייה והפיתוח המקרקעין של טורונטו (BILD).

ראו גם כיצד למצוא מעצב וכיצד למצוא אדריכל.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *