סקירה: BMW I3, הכונן הראשון שלי ברכב חשמלי

לאחר הטכנולוגיה, כלי רכב תמיד היו התשוקה האחרת שלי. אז אתה תאמין שהמכונית החשמלית, היושבת בצומת של שני האינטרסים שלי תהיה נירוונה בשבילי, נכון? שגוי. כראש דלק מאומת, תמיד התאבלתי על מותו המתקרב (אם מוארך) של מנוע הבעירה הפנימי.

אולם האמת של שינוי אקלים כמו גם האופי הסופי של דלקים פחמן פירושה שרוב האנשים מקבלים את ימי מנוע ה- IC ממוספרים. אז הוצאתי את העצב שלי כמו גם חרקתי את שיני כדי לנסוע בנסיעת הבדיקה הראשונה שלי במכונית חשמלית כולו, BMW I3 החדשה.

הטוב, העניים כמו גם המכוערים

תמיד הייתי מעריץ של ב.מ.וו (קרא את ההערכה שלי על אחד המועדפים עלי כאן) עם זאת בעיניי הסטיילינג של המרק הגרמני היה בספק בהדרגה במהלך השנים האחרונות. התמונות כמו גם הפרסומות שראיתי על ה- I3 המוזר לא סייעו גם בהפעלת הפחדים שלי. ניתן להבין ש- BMW הלכה על משהו חדש כמו גם שונה עבור פרוסת סיבי הפחמן הזו של העתיד אולם בעיניי זה מופיע לעתים קרובות כתערובת מגושמת של קווים, זוויות, צבעים כמו גם גימורים.

עיצובי הצמיד מוטלים בספק במפורסם בהשקה, אולם יתכן שהם הקדימו קצת את זמנם כמו גם גדלו על אנשים. אז יתכן שהנקודת המבט שלי עשויה לשנות את עיצוב ה- EV הזה, לא סביר כפי שהיא עשויה להיראות בשלב זה. ה- i8 שמגיע לקיץ הבא הוא בהחלט נעים יותר לעין, אולם זה לא רכב הנפח ש- BMW מקווה שה- i3 יהיה.

החדשות הגדולות הן שהרכב נראה קצת יותר טוב בבשר כמו גם בעיצוב הלבן שצולם למעלה שהיה באולם התצוגה היה חכם. אין ספק שאף חלק מהשיפור הזה לא הגיע מאותם גלגלים נוספים של 1,000 ליש”ט.

לוחות דלת ממוחזרים מחרידים

החלק הפנימי של ה- i3 מוזר (יש שוב את המילה הזו) כמו גם מערבב כמה בקרות BMW מוכרות עם אחרים שלא. הגדרת הנהיגה הגבוהה היא נעימה כמו גם מכשירים בסיסיים בכל העיצובים כוללים דברים כמו בקרת שיוט אדפטיבית, Bluetooth, SATNAV, הגה רב -תכליתי, אורות אוטומטיים כמו גם מגבים.

שלושת רמות הקצוות מעל הרכב הבסיסי נקראות ‘הלופט’, ‘האכסניה’ כמו גם ‘הסוויטה’, כמו גם שמספרים לך משהו על האמונה שמאחורי הסגנונות האלה שמתפקדים עץ, עור כמו גם גימורים טבעיים אחרים ו דבר אחד שאינו ניתן להבחין ברכב פרימיום כביכול כמו זה, הוא כרטיס הדלת. לדברי המוכר, לוחות הדלת הפנימיים מיוצרים מחומר ממוחזר, כמו גם אם זה גורם לך להאמין על ספסלי פארק פלסטיק מגעילים שנבנו מכובעי בקבוקים, אז אתה לא טועה. זה חומר קשה ונורא קשה כמו גם חומר מכוער.

דלתות ‘ההתאבדות’ האחוריות משלבות את מבנה עמוד B של המכונית, כמו גם כששתי הדלתות נפתחות מייצרות צמצם גדול לנוסעים פשוטים לקבל גישה ל (לא ניתן לפתוח את הדלת האחורית מבלי שהפתיחה הקדמית תחילה). בין המושבים האחוריים נמצא לוח פלסטיק של מחזיקי כוסות שהופכים את הרכב בחוזקה למושבים 4. זה נראה החלטה מגבילה באופן מוזר למה שהיא כמובן מכונית ביתית. יש מגף טיפוסי בעיר קטנה בעיר בתוספת תא מתחת למכסה המנוע כדי לאחור את כבל הטעינה החשמלי שלך.

ה- i3, במנהג BMW, הוא הנעה אחורית. עם זאת המנוע החשמלי הרכוב האחורי, כמו גם חוסר כונן קדמי למוגדר, פירושו שהמנהרה המוכרת חסרה המספקת לרכב שטח רגלי יותר מקדימה בנוסף ליכולת לדשדש במהירות ממושב אחד לאחר. כפי שיודעים כל בעלי BMW של RWD, אתה משאיר את הרכב במוסך כשהוא מתחיל לשלג. איש המכירות הידידותי שלנו אמר לנו שהשילוב של חבילת הסוללות ליתיום-יון נמוכה עם צמיגי התנגדות נמוכים סופר רזים הופכים את ה- i3 לטוב בהרבה בחומר הלבן מהרגיל, אם כי אנו רוצים לראות את זה לעצמנו.

ה- i3 אינו בשום אופן ‘יפה’ אז, עם זאת הוא אמור להיות עם מטרופוליני מעשי ולא קופה או מכונית ספורט חלק. והסטיילינג די סובייקטיבי, אז איך זה מאחורי ההגה?

ה- i3 מציג בגאווה את יסודות השלד של סיבי הפחמן שלו לאורך אדני הדלתות של כלי הרכב

הנסיעה במבחן

לרכב יש התחלה ללא מפתח, כל עוד המפתח נמצא בתא הנוסעים תוכלו להתחיל במכונית. ובכן, אני קובע התחלה. כף הרגל על ​​הבלם, לחץ על כפתור ההתחלה/עצירה כמו גם על המקף כמו גם מסך NAV מתעוררים לחיים, אולם זהו. אין רעש. דפדף את הניהול השמנמן בשתי השעון מאחורי ההגה ל- D עבור Drive, שחרר את בלם היד החשמלי כמו גם לנוע. בקושי יש סרגל רעש זמזום קל ממערכת Edrive.

ישנם שני דברים עיקריים השונים מייד בחוויית הנהיגה ברכב החשמלי. ראשית כל כשאתה מאיצים אותך פתאום מבין את האמת המצוטטת כי רכבים חשמליים ישE המומנט המרבי שלהם המוצע מאפס סל”ד. המנוע של 170 כ”ס, 184 רגל קילוגרם, כמו גם 1,270 ק”ג סיבי פחמן מחוזקים פלסטיק (CFRP) שנבנים כולם קשר כדי לייצר זמן 0-60 של 7.2 שניות בלבד. זה הביצועים דומה יותר לבקיעה חמה מאשר מכונית העיר הרגילה. אכן זה דומה למיני קופר על פי נציג BMW שלנו. גם הטיפול הוא חד, נהנה ממרכז הכובד הנמוך, ומטפלים בסוללות המותקנות מתחת לרצפה לאורך בסיס הגלגלים של המכונית.

אתה שם לב להבדל העצום השני בפעם הראשונה שאתה מוריד את כף הרגל מהדוושה המאיצה. הרכב מתחיל מייד לאסוף אנרגיה קינטית כדי לחדש את הסוללות שלו כמו גם זה ממש כמו שהתחלת לבלום. הרכב באמת יפעל את אורות הבלם שלו במהלך האטות כבדות יותר למרות שלא נגעת בדוושת היד השמאלית. עם זאת, תוך מספר דקות, זיכרון מסת השריר שלך משתלט כמו גם שאתה מתחיל לפשטות מהדוושה המצערת ולא להרים לגמרי עבור קו החוף שבא אל תצפה ממכוניתך הישנה-טק.

נסענו בדרך מעורבת של כביש עירוני, מהיר כמו גם דרך B. במהירויות איטיות לרכב יש את השקט המוזר שאתה ככל הנראה מצפה, אולם על הכביש המהיר זה נראה די דומה למכונית השגרתית שלך. נראה שרוב הרעש שאתה שומע על הכביש המהיר הוא רוח כמו גם רעשי דרך ולא של המנוע שלך.

התוספות האופציונליות של חניה לרכב פירושו שהרכב יכול באמת לחנות את עצמו מקביל. אם אתה מעדיף לעשות זאת בעצמך אז המצלמה האחורית מעולה. בהיר עם עדשת זווית רחבה במיוחד פלוס הנחיות שיסייעו לך לחלל שלך. מעגל המפנה ההדוק של המכונית הוא עוד תכונה אחת של רכב עירוני משובח.

SATNAV עובר מלהיות בחירה מתקדמת להכרח עם רכב מסוג זה, כמו גם למרבה המזל BMW הכירו בכך. כל I3 כולל כרטיס SIM מובנה משלו כמו גם חיבור אינטרנט של 3G, כמו גם משולב עם ‘BMW IconnectedDrive Services’, יתכנן את הנתיב שלך כמו גם ישווה אותו לטווח הסוללות שלך. זה יגלה אותך נקודות טעינה במידת הצורך, כמו גם להראות אם הן מוצעות או שימוש בזמן אמיתי. ברגע שאתה עוצר תמורת תשלום אתה יכול לצאת לבית הקפה, כמו גם לבדוק כמה מיילים נמצאים בסוללה שלך מרחוק מהסמארטפון שלך. אתה יכול אפילו לגרום לרכב לחמם את המושבים או למדהים את תא הנוסעים לחזרה.

בקרות Idrive מוכרות של BMW – חוסר מנהרה לא מוכר כמו גם קדמי רצפה שטוחה כמו גם אחורי

טווח חרדה

ב.מ.וו קבע כי זן i3 הוא 80-100 מיילים המשתמש במצב הנהיגה השגרתי ‘נוחות’. בנוסף ‘Eco Pro’ כמו גם מצבי ‘Eco Pro+’ יכולים להאריך את המגוון ל -118 מיילים על ידי צמצום ביצועי המכוניות בנוסף להגבלת דברים כמו בדיוק עד כמה ה- AirCon הולך או בדיוק כמה המושבים המחוממים חמים.

עבור תרופת הלחץ והחרדה האולטימטיבית האולטימטיבית, ב.מ.וו הגיעה לתוכנית “הגישה” שלהם המספקת את הבחירה להחליף את ה- i3 שלך לרכב שגרתי של BMW אם אתה מתכנן את הטיול הארוך מדי פעם. עם זאת, כמו כל דבר אחר, יש לה הוצאה קשורה (בסביבות 40 פאונד לחודש כדי להעפיל לשבועות של שבועות של מכונית).

32 המגבר האופציונלי ‘BMW I Wallbox Pure’ הוא 315 פאונד מותאם כמו גם מאפשר לך לשלם את BMW I3 שלך לכ- 80% בפחות משלוש שעות. באמצעות iOS של המכונית כמו גם אפליקציית הסמארטפונים של אנדרואיד תוכלו להשתמש בטיימר 7 הימים שלה כדי בתשלום בשיעורי Peaks היכן הזמינים. בלי התיבה הזו בבית אתה מסתכל על כ -11 שעות כדי לטעון לחלוטין מכל סוג של שקע שגרתי 13 אמפר.

זה נראה קצת מרושע, עם זאת אתה דואין להוציא כמעט 600 ליש”ט כדי להוסיף את ‘הכנת העמלות המהירות של DC’, יציאה נוספת מתחת לדש האחורי של המכונית כדי לאפשר לו לנצל את הציבור המהיר (~ 30 דקות עד 80%) מטענים שמתחילים להופיע.

אם אתה באמת מודאג מגוון, ה- i3 עם עיצוב מגוון מארח מוסיף מנוע בנזין של 650 סמ”ק המסופק על ידי חטיבת האופנועים של BMW (יחד עם משקל רב יותר כמו גם ירידה מקבילה בביצועים). במקום לנהוג בגלגלים הוא משמש כגנרטור שגובה את סוללות הרכבים כמו גם יכול לספק 50-86 מיילים נוספים של מגוון ממכל האחסון של 10 ליטר של דלק. אתה יכול להמשיך ולמלא את זה בתחנת דלק למגוון אינסופי בעצם אם תרצה.

איש המכירות שלנו הצהיר כי כמחצית מה- i3 המוצעים מהסוכנות שלו עד כה היו המודל של Variety Extender. אבל במחיר של 3,000 ליש”ט נוספים אתה תורם רק לאירוניה אם אתה קונה רכב חשמלי כדי לחסוך כסף (עבור רכבת הרכבות שביניכם, תוכלו לקבוע מאריך זן I3 מכיוון שיש לו דש שני בחזית רכב למילוי הדלק). מעניין שהוא גם אמר לנו שהם ראו לקוחות חדשים באולם התצוגה כולל ‘אנשי מחשבים’ כמו גם ‘אנשי איכות הסביבה’. הסוכנות שלו מצפה להציע כ -60 יחידות במהלך 12 החודשים הקרובים.

כלכלה

אין שכירה חודשית מתמשכת או דמי חכירה עבור ה- i3 של ה- i3RY, בניגוד לרכבים חשמליים רבים אחרים הנמצאים כיום בשוק. ב.מ.וו מספקת אחריות ‘סוללה מתח גבוה של 8 שנים/100,000 מייל’-זה השוק המוביל ליד אפשרויות כמו ניסאן עלה, ווקסהול אמפרה כמו גם רנו זואי.

ערכים שיוריים אינם ידועים בשלב זה, כמו גם איש המכירות הצהיר כי BMW הם ‘מסבסדים מאוד’ את אפשרויות החכירה האישיות כדי להניע את הלקוחות לרדת בדרך זו. עלות המתנע עבור העיצוב הבסיסי במפרט בסיסי עם חוזה של 8,000 מייל לשנה עולה 2,995 ליש”ט למטה כמו גם 36 חודשים במחיר של 369 פאונד.

ניתן להשיג את המגוון הנרחב (והיקר) הרגיל של ב.מ.וו. לדוגמה, אתה יכול לשדרג את מערכת ה- NAV הבסיסית 6 ″ לגרסת 10 ″, אולם זה לבד יוסיף כמעט 1,000 ליש”ט למחיר. קיבלנו הצעת מחיר למכונית הקצוות הבסיסית, נתנו את הקילומטראז ‘השנתי ל -10,000 וכן הוספנו גלגל סגסוגת משודרג במקצת, מושבים מחוממים כמו גם חיישני חניה לרכב כמו גם חבילת מצלמה אחורית. זה הביא את חוזה השכירות האישי ל -423 ליש”ט לחודש (כאשר בדיוק 2,995 ליש”ט למטה) או עלות עלות רכישת הכביש של 27,420 ליש”ט. זה הסכום בפועל שתשלם, הסבסוד הממשלתי בסך 5,000 ליש”ט כבר הופרע מהמחיר המלא של 32,420 ליש”ט. כדי לאזן את זה, איש המכירות שלנו חישב כי החיסכון בעלויות שנבצע על דלק (אפילו עם מכונית 1.2L חסכונית שכבר שלנו) כמו גם מס הכביש החינמי יהיה בסביבות 100 פאונד לחודש. אבל בדיוק איך כל זה נערם כנגד משהו כמו Bluemotion של 21,000 ליש”ט שיכול להחזיר 80MPG? אם אתה מזוכיסט אתה יכול לנסות כמו גם לנדנד עם ה- Mire שהוא אתר האינטרנט של ב.מ.וו, כמו גם להשתמש ב- I3 Builder כדי לפרט את החלום שלך EV.

לקנות או לא לקנות

בסך הכל החוויה הראשונה שלי ברכב חשמלי הייתה הרבה יותר חיובית ממה שדמיינתי. בהחלט היו לי כמה תפיסות מקדימות לגבי כלי רכב מסוג זה, כמו גם בזמן שחלקם היו מאמרים אחרים לא היו.

יש לשבח את ב.מ.וו על בניית רכב פליטת האפס שלהם מהיסוד במקום לחשמל פלטפורמה קיימת כפי שעשו כל כך הרבה יצרנים אחרים. בהתחשב בדור אחד נוסף (או שניים?), כמה סטיילינג משופר כמו גם תמחור טוב בהרבה, אז אני יכול לראות תקופה בה זה בסופו של דבר יהיה בחירה אמיתית במיוחד עבור המכונית השנייה שלנו.

בדומה לטסלה, אנו דורשים מכמה רוכשים להשקיע ברכבי הדור הראשון הללו, כך ששארנו יוכלו לנצל את הפיתוח לעיצובים הבאים שהם יממנו. לעת עתה לא סביר שמישהו יוכל לספק לך סיבה כלכלית לרכישת אחת, סביר יותר שזו תהיה החלטה מוסרית. אמנם אני מוכן לעיתים קרובות להיות אותו מאמץ מוקדם עם רכישות החדשנות שלי, אך עתה אני הולך להשאיר את הרכב החשמלי החלוצי קנייה לאחרים.

www.bmw.co.uk/i3

שתף זאת:
פייסבוק
טוויטר
Reddit
לינקדאין
פינטרסט
אימייל
יותר

WhatsApp
הדפס

סקייפ
טאמבלר

מִברָק
כִּיס

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *