חקיקות אוטומציה ביתית

נשלחו לנו המאמר המרתק הזה מאלכס צ’למיס. קח כמה דקות לבדוק את המושגים שלו, כמו גם בואו להבין מה אתה מאמין בפורומים או ברשימת התפוצה שלנו. הגשה מאת: אלכס צ’למיס

הקדמה – מכיוון שאני זוכר בעצמי, תמיד הייתי מוקסם מהרובוטים. כילד זה היה הנושא המועדף עלי לחלום היום כמו גם אהבתי את כל הסרטים שהציגו רובוטים מכל סוג של סוג. עד מהרה הבנתי שגם גאדג’טים אחרים נמשכים אותי על ידי גאדג’טים אחרים שאתה יכול להשתמש בהם כדי לבצע פעולה שיהיה קשה באותה מידה, או דרישה כמו גם זמן רב כמו גם מאמץ לאדם.

בשלב מסוים זה בסופו של דבר הסיר שמה שבאמת ריתק אותי היה כל דבר שיאפשר אוטומציה של פעולה שאחרת תדרוש אינטראקציה אנושית. זה היה בלתי נמנע לסתיו כמו עם העולם החדש “המתקרב” של אוטומציה של הבית. לרוע המזל, בכל פעם שניסיתי לציית למשרה שפורסמה או שפורסמה על אוטומציה של בית, גיליתי את עצמי מתבלבלת כמו גם עייפה לבסוף עם הפרטים.

במהלך 15 השנים האחרונות ביקרתי בתערוכות כמו גם בדקתי המון מאמרים כמו גם ניירות לבנים המציעים פתרונות אוטומציה של “הכל באחד”. לאחר ההתרגשות המקדימה, התבלבלתי בתהליכים מאתגרים מיותרים, והעניקו לי תחושה שהם פספסו את העניין לחלוטין.

כל מה שקיים כיום תחת הכותרת “אוטומציה ביתית” או “בית חכם” הוא מושג קנייני המותאם אישית לדרישותיו של מישהו אחר שמנסה לשכנע אותך שהצרכים היומיומיים שלו דומים לשלך. כל ניסיון לייצר דרישות פתוחות (X10) לא הצליח להתקבל באופן נרחב כמו גם כל סוג של פניות בלבד ל”גיקים “מחשב ואלקטרוני.

אני מאמין שנכנסנו לנסיבות האלה מכיוון שאנשים שכחו את הסיבה שהם רצו להפוך משהו לאוטומציה של משהו מלכתחילה.
זה מה שהפוסט הזה עוסק. להזכיר לאנשים את היסודות, כמו גם לסייע להם לשמור על המיקוד בסיפוק ה”סיבה “בזמן שהם מגלים מושגים של” איך “הם דואגים לאוטומציה של פעולה. אני מאמין שיש דרישה למשרות לשינוי בשיטה שהם מפותחים, כדי בסופו של דבר להיות הרבה יותר אטרקטיביים לאדם הטיפוסי. הגיע הזמן שהשוק הזה יפגע בשוק ההמוני כמו שאתה יכול רק להשיג זאת על ידי דיבור עם האדם הלא-טכני. יש הרבה מה להרוויח מאוטומציה בתים, המספיקים כדי לשנות את חיי היומיום שלנו; לנצח … מבוא
ככל שהחדשנות מתקדמת, הרבה יותר כמו גם הרבה יותר פונקציות שאנו יכולים להשתלב במערכת אוטומציה של בית נולדים מדי יום. ביצועים חדשים הם מה שהופך את אוטומציה לאוטומציה למעניינת כמו גם זה בדרך כלל בגלל פיתוח האלקטרוניקה הדיגיטלית.
למרות שאלקטרוניקה אסור להיות השחקן היחיד המגדיר עיצוב אוטומציה של בית, הם ממלאים לחלוטין את התפקיד העיקרי מכיוון שהם בדרך כלל מייצגים את “המוח” של המערכת המסוגלת לקבל החלטות בסיסיות כמו גם מאתגרות.
אם אנו מסתכלים אחורה בהיסטוריה (הרבה לפני העידן האלקטרוני) אנו עדיין יכולים לראות את האוטומציה שמנהלת את המוצג לחיי היומיום שלנו.
לדוגמה, המון שנים אחורה בבית רגיל המים הועברו בבית על ידי דליים (או מכולות חימר) לתפקוד של שתייה, שטיפה כמו גם שטיפה.
מאוחר יותר הוצגה מערכת צינורות שהכניסה מים לבית רק על ידי סיבוב ברז.
זה היה התקנת אוטומציה של בית רגיל שנפטר מהדרישה להליכה למקור המים עם מיכל, כמו גם פשט סדרה ארוכה (וכואבת) של פעולות אנושיות עם התפנית הבסיסית של הברז.
מערכת הצנרת הציגה גם סוגיה חדשה, כמו דליפה, או שבירת הצינורות כאשר המים בפנים הקפואים.
בימינו ניתן לפתור סוגיות אלה באמצעות אוטומציה נוספת (חלקים אלקטרוניים כמו גם מכניים שיכולים לאתר תנאים כאלה) כמו גם להגיב בעצמם (שסתומים) או להתריע בפני האדם (אזעקות) על מנת להפסיק נזק נוסף.
מה שאני מנסה להדגיש עם הדוגמא לעיל הוא שאם ניקח צעד אחורה כמו גם להתבונן בחיינו, אנו יכולים לראות מה היה תפקידו של כל סוג של אוטומציה באווירה הביתית כמו גם תחת מה שצריך כמו גם התנאים שהתפקדו התקיימו.
בפוסט זה ברצוני לבקר מחדש את הרעיונות הבסיסיים של אוטומציה בתים וכן לנסות לייצר את החקיקה החיונית שיכולה לכוון כמו גם להגדיר כל סוג של עיצוב אוטומציה.
חוקי אוטומציה ביתית
אם היה צריך להיות מדיניות יחידה לעמוד בה לכל סוג של עיצוב אוטומציה של בית, כולם צריכים להסכים שהיא חייבת להיות לספק את הפונקציה העיקרית של קיומו. במילים אחרות לאוטומציה של האווירה שאנו חיים, על מנת להגביל את הפעולות הפיזיות שלנו כדי לבצע משימה מסוימת.
זה מציין את הבולט אולם רוב האנשים נוטים להיכשל או “להירגע”מדיניות זו כאשר הם מובאים עם הטכנולוגיה, מסבכים את הביצועים כמו גם הפעלת סגנונות האוטומציה של הבית שלהם על ידי הוספת “גאדג’טים” מיותרים.
החיים לימדו הנדסה כי עם כל סוג של ביצועים שסופקו (מכל סוג של עיצוב) יש חלק מבצעי שחשוב באותה מידה. באוטומציה של הבית “פעולת” הביצועים היא הרבה יותר מכריעה מהביצועים עצמם. המבצע כולל בדרך כלל אינטראקציה אנושית שיש להיפטר ממנה או לשמור על המינימום כדי לספק את הדרישה האוטומטית ביותר של האוטומציה.
סיכום האמור לעיל למשפט יחיד, החקיקה הראשונה של אוטומציה בתים היא:
לבטל או לפשט את הדרישה לאינטראקציה פרטנית

כשאני נכנס לחלל כמו גם חשוך, אני צריך להפעיל את האור. “הפונקציונליות” של אור בחלל שלי זקוק ל”פעולה “של שינוי האור, שבמצב זה זקוק ל”אינטראקציה האנושית” של הפעלת מתג עם האצבע שלי.
אם אני רוצה להפוך את ההליך הזה לאוטומטי, אני צריך להיפטר מהדרישה לאינטראקציה האנושית, מה שאומר שאני צריך להיפטר מהדרישה שהפעולה תסובב את המתג עם האצבע שלי, עם זאת איכשהו האור יגיע מתי הוא נָחוּץ.
לפני שאשיג שאני צריך ללכת עם כל הצעדים הרציונליים של הביצועים ההם, כמו גם להציג מערכת שתעבור באותו רצף רציונלי בדיוק (או לפחות דומה במיוחד) שהמוח שלי עשה. במצב זה המערכת צריכה לאתר את קיומי בחלל כמו גם לבחור אם האור הטבעי הקיים מספיק או שיש דרישה לשינוי אור מלאכותי. אם המערכת גדולה כמו המוח שלי מבצע את המשימות הללו, אז כשאני נכנס לחלל האור יידלק מייד רק כאשר יש צורך.
החקיקה הראשונה זקוקה לחקיקה שנייה המשלימה את התפקיד החיוני של אוטומציה בתים. כל סוג של מערכת צריך להיות מסוגל לאתר את הציון הנוכחי של כל סוג של אלמנטים שלה, כמו גם לקבל החלטה לשנות את זה לציין אם זה הכרחי.
בדוגמה שלנו, כשאנחנו יוצאים מהחלל אנו נכבה את האור. יש כמה דברים שאנחנו לוקחים בחשבון לפני שננקוט בפעולה זו.
אנו עוזבים את המרחב ולכן איננו זקוקים עוד לתאורה, עם זאת אנו מבינים שאנחנו לא חוזרים מייד, אחרת היינו משאירים את האור מכיוון שאנחנו לא רוצים להמשיך לחזור על אותה פעולה בדיוק בתדירות גבוהה כל כך. באותה שיטה בדיוק על המערכת לבחור אם אין קיום במרחב כמו גם האור, זה צריך להיות מצב שגיאה כמו גם את האור. פוטנציאל מערכת עיכוב תפצה על המצב שאנו חוזרים לחלל באופן מיידי. יתכנו פרמטרים אחרים שעשויים להיות זקוקים לאור כדי להישאר בהם, אולם ממש כאן אנו בודקים תרחיש סיטואלי בסיסי.
בכל סוג של זמן המערכת צריכה להיות מודעת לציון האור במרחב זה כמו גם כאשר “הסיבות” לשמירה על האור אינן תקפות עוד, עליה לקבל את ההחלטה לשנות את המפרט כמו גם כבה את האור.
כעת נבדוק נסיבה לא תקינה בה נורת הנורה במרחב ההוא נשברת.
אם אני אכנס בחלל כמו גם לנסות להפעיל את האור, אני לא אקבל תגובה. זה יהיה לי בזמן לחזור על הפעולה (לבחון את המתג או לבחון את הפעולה בפועל של סיבוב המתג). אם אני לא מקבל שוב אור, אני אבדוק פוטנציאל אם אוכל להפעיל את האור במיקום אחד נוסף (לבדוק אם לבית יש כוח) כמו גם לבסוף אבדוק את הנורה בפועל אם הוא נשבר.
בסגנון אוטומציה רגיל של בית המערכת צריכה לאתר את השגיאה בפני עצמה, כמו גם להתריע בפני האדם על מצב שגיאה זה (מכיוון שהיא לא יכולה לנקוט בפעולה פיזית נוספת). המערכת חייבת להיות מסוגלת לספק את כל המידע שהיא יכולה, על מנת להיפטר מהאינטראקציה האישית בתהליך מערך התקלות. על המערכת להבין שלבית יש כוח כמו גם התקלה האפשרית (או הגיונית סטטיסטית) צריכים להיות הנורה. עליו להתריע בפני האדם לאשר ידנית הצהרה זו כמו גם לתקן את הבעיה. יתכן שיש נורת חירום שעלולה לעלות במצב מצב נדרש לבדיקה בפועל.
כל התנאים האופייניים או לא תקינים לעיל זקוקים למערכת כדי להגיב בפני עצמה. כתוצאה מכך החקיקה השנייה של אוטומציה בתים היא:

למנוע או להתראה לגבי מצב שגיאה
השימוש במילה “שגיאה” מתייחס למפרט הלא נכון במערכת כמו גם לא בהכרח לציון או תקלה בעייתית.
המורכבות של המערכת יכולה לצמוח מאוד כאשר מוסיפים אינטליגנציה נוספת, כמו גם מערכות בסיסיות כמו גם מערכות מתקדמות ניתן לקבל באופן דומה כאוטומציות בתים אם מספקים את האגרוף כמו גם חוקים שניים.
אוטומציה ביתית לא עוסקת בציבור כל מכשירשנמצא בשוק או הוספת ניהול מיותר למבצע שאנו מבצעים מדי יום בבית. מסך מסך מגע מעט שמסקר מתגי אור שונים כמו גם נושאי תאורה, שעל ידי השיטה זקוקה לכמה לחיצות מכריעות כדי פשוט להדליק את האור, הוא עשוי להיראות נהדר עם זאת אסור לחשוב על עיצוב אוטומציה של בית. התוצאה הסופית של מתג מאתגר היא שהאדם יבלה הרבה יותר זמן לעיבוד מידע, תוך התמקדות במתג הדיגיטלי כדי לבחור את הכפתור האידיאלי, כמו גם לבזבז הרבה יותר זמן בשינוי האור כמו שהיה באופנה הישנה מתג פלסטי מכני.
הביצועים הם דרישה משנית מכיוון שיש לנו ראשונים מאוד לוודא שהפעולה שאנו אוטומטית באמת נפטרת ממנה או לפשט את האינטראקציה האישית כמו גם לנהל את מצב השגיאה.
מידה רבה של מערכות אוטומציה של בתים (או לעתים קרובות שכותרתו “בתים חכמים”) נועדו מאוד לפונקציה לנהל את אותם תנאים לא תקינים מכיוון שאולי האדם אינו נוכח כדי להגיב בזמן. לדוגמה, מערכות מיועדות לגילוי דולף בצינור מים או בקצר ברשת החשמל או לפריצה במערכת הבטיחות.
שוב, תכנון מערכת אשר היבטי חקיקה אחת עם זאת מתעלם מהשנייה אינה עיצוב אוטומציה לבית. בהמשך נראה בדיוק כיצד ניתן לספק תוויות שונות לסגנונות שונים בהתאם לסדרי העדיפויות שלהם.
אם נקבל את שתי החקיקות הללו ככלים העיקריים לכל סוג של סגנון אוטומציה של בית אנו משרתים את התפקיד העיקרי של קיומו.
אחת השיטות הטובות ביותר לקבוע מה אנו דרישה לאוטומציה בחיים האישיים שלנו היא לצלם על מצלמה את היום הרגיל שלנו. כאשר אנו משחקים את כל הפעולות היומיומיות, נגלה פעולות שניתן להחליף במערכת אוטומטית. פעולות מסוימות הן פיזיות כמו גם חלק רציונלי כמו גם שניהם נדרשים כדי להפוך את האוטומציה לסך הכל ככל האפשר.
בואו נצפה במשימה בסיסית של חיי היומיום שלנו. כשאנחנו רוצים להתקלח, תוך שימוש בצנרת המים הקיימת שלנו כמו גם באוטומציה של חימום, ישנן כמה משימות נוספות שנוכל להיפטר מהן מהאינטראקציה האנושית.
כדי להתקלח אנו מוודאים תחילה שיש מים חמים. אנו בודקים את הדוד כמו גם מפעילים את המים הקרירים כמו גם את המים החמים בזמן שאנו מנסים להשיג את הטמפרטורה המועדפת. כאשר הטמפרטורה נהדרת מספיק (מבחן אצבעות), רק אז אנו מוכנים להירטב.
מערכת אוטומטית של בית עשויה לומר לנו אם יש מים חמים המוצעים או טיימר כפי שהם קיימים כעת בהרבה מיקומים מחממים את המים בזמן מסוים בהתאם לאורח החיים שלנו. המערכת עשויה להיות מיועדת לספק מייד את המים בטמפרטורה המותאמת אישית או ברירת המחדל הטובה ביותר, כמו גם להיפטר מ”הבדיקת האצבעות “.
יש חדשנות חדשה המוצעת שיכולה לספק הנאה במהלך המקלחת (רדיו, מוסיקה, וידאו וכו ‘) או עיסוי בלחץ מים. פונקציונליות חדשה זו מוזמנת בברכה בכל סוג של מערכת אוטומציה של בתים כל עוד הם מסתגלים לשני החוקים העיקריים הראשונים.
הדבר האחרון שאתה רוצה כאינדיבידואל הוא מערכת מקלחת-ג’קוזי מאתגרת שזקוקה למקלדת כמו גם ספר יד כדי להתחבר כמו גם להגדיר אותה בכל בוקר.
במילים אחרות, הביצועים הנוספים הם דרישה משנית של מערכת אוטומטית, אולם עדיין היא מכריעה. אז הראשון של החקיקה המשנית הוא:

שפר את הפונקציונליות
כולם מטיפים לאפקטיביות זו חוסכת אנרגיה שמשווה לחיסכון בכסף.
מערכת אוטומטית יכולה לבחור מתי הטוב ביותר לחמם את המים תוך התחשבות בדברים כמו מטעני אנרגיה חשמלית של לילה/יום, שימוש במערכת החימום הביתית או קבלת מים חמים ממערכת תאי השמש בגג (או שילוב יעיל של כל מֵעַל). הרבה מה שנקרא “בתים חכמים” מתוכננים רק כמערכות יעילות באנרגיה. מערכות אלה אם הן אינן יכולות לספק את שתי החקיקות העיקריות הראשונות, יש להתייחס אליהן כמערכות חיסכון באנרגיה כמו גם לא כמערכות אוטומציה לבית.
לפיכך, החקיקה המשנית הבאה של אוטומציה בתים היא:

שמור על אנרגיה
ארבע החקיקות הללו יכולות להסביר לחלוטין את השימוש במערכת אוטומציה של בית, כמו גם כאשר הם ממלאים עם ההירוקרטיה שהוסבר לעיל, הם תמיד יספקו את המטרה העיקרית, שהיא האוטומציה של סביבת חיי היומיום שלנו.
תעודת זהות אישית
כפי שהזכרנו קודם בדוגמת המקלחת, המערכת עשויה תמיד לספק מים חמים לטמפרטורת ברירת מחדל או למותנה אישית.
זה מסובך לטכנולוגיה. המערכת נדרשת כדי לקבוע אנשים פרטיים על מנת ליישם העדפות אישיות. ישנן 2 רמות אוטומציה שתוכלו להגיש בקשה להשגה. הראשון הוא חצי אוטומטי, כאשר האדם צריך לזהות את עצמו לרשום כאשר המערכת זקוקה למידע זה. דוגמאות משתנות ממערכות זיהוי קולי מאתגרות, לבחירה בסיסית של כפתורים מותאמים אישית עם זאתזה תלוי באינטראקציה אנושית

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *